Zomerkamp 2009 (Rowans)

Geplaatst op 19 jul door Wilko

Wij van Rowans 1 zijn deze zomer naar Tsjechië geweest. We verbleven daar in een luxe huis in een mooi deel van Tsjechië. De heenreis verliep voorspoedig, voor dat we het wisten waren we in Tsjechië.  Waar we onze intrek namen in een luxe huis, dat van alle comfort was voorzien. We zijn met z’n allen wezen paragliden. Dit was echt super gaaf om te doen. We hadden een instructeur die alles in het Engels uitlegde. Wat natuurlijk wel zo handig was. Het lukte ons allemaal wel om met de beentjes van de grond te komen. Je moest jezelf eerst in een soort van zitje helpen waarna je als een dolle naar beneden moest rennen waarbij je moest opletten dat je hard genoeg ging zodat de parachute niet in de bosjes eindigt. Soms ging het even een beetje moeizaam als de wind niet helemaal goed stond maar verder ging het prima. We waren dit zomerkamp echt wel van plan om een mooie wandeling te maken in de mooie omgeving alleen omdat het zo druk was hadden we maar besloten om dat niet te doen. We zijn toen maar doorgereden naar het zorben. Voor de mensen die niet weten wat dat is. Het is in principe niks meer dan in een plastic bal naar beneden rollen. Het is echt hartstikke leuk behalve als je misselijk wordt, wat eigenlijk nog reuze meevalt. Het was echt warm in zo’n bal. Vooral als die al de hele dag in die bloedhete zon staat. We hebben natuurlijk ook een bezoek gebracht aan Praag, de hoofdstad van Tsjechië. Je keek er gewoon je ogen uit. We parkeerden onze auto’s buiten de stad en gingen van daaruit verder met de metro. We hebben de zonneklok gezien net als de Karelsbrug waarop muzikanten en portrettekenaars stonden. Ze speelden goede muziek daar. We hadden ook goed weer. Helaas was dat tegen de avond veranderd, toen we uit de metro kwamen stormde het als het ware. We konden het natuurlijk niet laten om gebruik te maken van de heuvel waarop het huisje was gebouwd. Het was mooi weer dus hadden we er zo een zeephelling aangelegd. Je ging echt snel naar beneden. En iedereen rolde nog een flink stuk verder op het gras. Aan het eind van de middag zaten we aardig onder de modder en gras. Iets wat we ook heel leuk vonden was het paintballen. Eerst moesten we groene leger overalls aan die ons moesten beschermen tegen vlekken in onze kleding. Dit was iets waarbij ons mannelijke instinct naar boven kwam en we ons al kruipend voortbewogen. Sommigen van ons waren goed geraakt. En sommigen ontsprongen de dans. We hadden natuurlijk ook nog programma’s die geregeld waren door de Rowans zelf. Zo had Dennis een muziekquiz geregeld. Waarvoor Pieter zijn speciale zelf gemaakte quizapparaat mee had genomen. Bally die wist vrijwel alle klassiekers en Thomas had Mastermind, maar dan in het groot. Dit was soms wel een echte hersenbreker, voor sommigen dan. En tijdens deze activiteiten was er natuurlijk ook plaats voor een biertje. Wij hebben ook een beetje gewerkt door namelijk een mooi brugje te maken over een riviertje dat daar door de bossen liep. Dus met de bijl in de aanslag gingen we op zoek naar geschikte bomen voor onze brug. Al vrijwel meteen hadden we er een paar gevonden en deze lagen in een mum van tijd om. Daarna hebben we de stammen staan splijten en klaar was de brug. Dit hadden we mooi gefikst met z’n allen. En hoe jammer het ook is, de week was al zo weer om. Hiernaast zie je ons nog op de groepsfoto. We vonden het jammer dat we al weer moesten gaan. En tegen de avond kwamen we weer aan in Schijndel. We hebben het erg naar onze zin gehad in Tsjechië en we hopen dat ons volgende kamp net zo leuk zal worden.

Foto's